Katalog GBP w interneccie

kata_20134Gminna Biblioteka Publiczna w Zebrzydowicach oraz Filia w Kaczycach udostępniły informacje o swoich zbiorach w Internecie. W chwili obecnej można już nie tylko zobaczyć co biblioteki mają w swoich zasobach, ale możemy również sprawdzić czy dana pozycja jest dostępna czy wypożyczona. W przypadku kiedy jest wypożyczona, a chcemy ją zamówić wystarczy pod opisem „kliknąć” zarezerwuj … i  zaczekać na powiadomienie z biblioteki o możliwości odbioru.

Jest również możliwość „zarządzania” swoim kontem. Wchodzimy w zakładkę twoje konto- wówczas  ukaże nam się „karta”:

Na dole widoczne będą dwie żółte kratki: w pierwszą wpisujemy numer karty bibliotecznej (z lewej strony rewersu- pod kodem kreskowym), a w drugą PIN karty (dziewięciocyfrowy) i naciskamy zaloguj. Otworzy się wówczas nasze konto. Możemy nie tylko sprawdzić co mamy na stanie i do kiedy, ale również prześledzić historię swoich wypożyczeń. Jeżeli książki są przed upływem terminu zwrotu możemy samodzielnie książki prolongować.

Zapraszamy do korzystania z wirtualnych katalogów.