Ewa Stadtmuller i Łukasz Zabdyr w Kaczycach

[singlepic id=32 w=200 h=100 float=left]W dniu 29 maja 2009 r. z najmłodszymi czytelnikami w Kaczycach spotkała się krakowska autorka literatury dziecięcej Ewa Stadtmuller.  Pisarka opowiedziała dzieciom  jak powstaje książka, kto bierze udział przy jej tworzeniu – począwszy od autora, który ma pomysł, poprzez wydawcę, ilustratora, edytora aż do drukarza. W trakcie spotkania nie zabrakło wierszy, bajek, baśni i legend zaaranżowanych przez Ewę Stadtmuller, z wykorzystaniem rekwizytów, które autorka przywiozła w tajemniczym kuferku. Pokazała ona również uczestnikom, że teatr może zmieścić się w małym magicznym woreczku. Z niego to bowiem wyciągnęła bohaterów  legendy, wielkości małego palca. W czasie spotkania dzieci miały okazję wypróbować swoje talenty aktorskie, odgrywając różne scenki z legend polskich.

Pani Ewie Stadtmuller towarzyszył rysownik i ilustrator książek pan Łukasz Zabdyr, który w bardzo ciekawy i humorystyczny sposób pokazał jak rysować literki, z których powstają zabawne przedmioty. Na życzenie dzieci rysował ilustracje z ulubionymi postaciami bajkowymi. Wszystkie rysunki zostawił nam na pamiątkę.
Ewa Stadtmuller to autorka nie tylko wierszy, zbiorów opowiadań, zagadek czy bajek, ale również książek o charakterze religijnym np. wierszowana opowieść o Janie Pawle II „Z Wadowic do nieba”, „Święta Lipka”, „Legenda o cudownym obrazie”, „Orędzie miłosierdzia” czy „Przypalona szarlotka”, które są w naszej bibliotece bardzo chętnie wypożyczane nie tylko przez małych czytelników.

Po spotkaniu można było zakupić książeczki. Nasi goście bardzo chętnie wpisywali do nich  pamiątkową dedykację – pisaną i rysowaną.
Organizatorami spotkania była Biblioteka i Szkoła Podstawowa w Kaczycach.

zobacz galerię:
[album id=1 template=extend]