II edycja konkursu na opowiadanie gwarowe (regulamin)

„W hań downych rokach, kie kómputrów nie było,to sie małym bajtlóm moc bojek prawiło” Ewelina Szuścik „Ziymia roztomiło”

Gminna Biblioteka Publiczna w Zebrzydowicach zaprasza do II edycji konkursu na opowiadanie gwarowe pt. Bojki znad Pietrówki. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum, uczęszczających do szkół na terenie Gminy Zebrzydowice. Warunkiem uczestnictwa jest nadesłanie opowiadań lub bajek. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane i nagradzane, mogą być napisane w języku literackim, jednakże powinny zawierać elementy gwary cieszyńskiej np. w formie cytatów. Utwory napisane gwarą cieszyńską będą dodatkowo punktowane.
Czas trwania konkursu: 01.11.2017 do 31.12.2017 r.

Prace można składać zarówno w GBP Zebrzydowicach, jak i Filiach w Kończycach
Małych i Kaczycach. Regulamin konkursu na stronie www.gbp.zebrzydowice.pl

POBIERZ REGULAMIN

Grudzień z biblioteką

Filia Biblioteczna w Kończycach Małych zaprasza dzieci w wieku szkolnym do udziału w zajęciach świątecznych ” Magia Świąt Bożego Narodzenia- tworzymy ozdoby świąteczne”. Zajęcia odbywać będą się w czwartki i piątki od godz. 15.00 do 16.30 w kończyckiej bibliotece. Zapisy przyjmujemy w bibliotece oraz telefonicznie. Liczba miejsc ograniczona.

Zaduszki poetyckie z grupą poetycką SAFFO

Dnia 12.11.2017 r.w niedzielę w sali zebrań zebrzydowickiego zamku swoją poezję związaną z zaduszkowym i jesiennym klimatem prezentowali członkowie grupy poetyckiej SAFFO w skład której wchodzą: Jadwiga Bujak- Pisarek, Aldona Kopiec, Aniela Stoś, Ewelina Szuścik, Krzysztof Karpeta i Bartłomiej Zawadzki. Wśród kolorowych liści i palących się zniczy przybyli goście słuchali twórczości poetów- mieszkańców Gminy Zebrzydowice. Artystom towarzyszły: na gitarze Marlena Dadej, na flecie Hanna Rybaczuk. Nie obyło się bez wzruszeń i łez. Poeci już dziś zapraszają na kolejne spotkania z poezją.

Pasowanie na czytelnika w kończyckiej bibliotece

Dnia 8.11.2017 W GBP w Kończycach Małych odbyło się pasowanie na czytelnika. Uczniowie klas czwartych odwiedzili bibliotekę, poznali historię pisma oraz historię bibliotek. Chętni czwartoklasiści założyli kartę czytelnika i mogli wypożyczyć książki. Niespodzianką dla nowych czytelników było spotkanie z pisarką Joanną Jurgałą Jureczką. Pani Joanna opowiedziała dzieciom o swojej pracy oraz poczytała fragmenty swoich książek. Uczniowie otrzymali zakładki, autografy i słodki upominek.