Kuźnia Mordoru na BeConie

29-30 września 2018r. w Bielsku odbył się pierwszy konwent fantastyki zwany BeCon. Naszej ekipy nie mogło tam zabraknąć! Mieliśmy możliwość uczestniczyć jako gracze w sesjach RPG w Starym Świecie Warhammer’a i wcielić się niczym aktor w fabularną grę improwizowanego teatru zwanego potocznie LARP’em. Dla bardziej aktywnych była udostępniona strzelnica na karabiny laserowe. Oczywiście mieliśmy przyjemność uczestniczyć w turnieju gier planszowych, gdzie za zebrane punkty konwentowe wygraliśmy wiele cennych nagród m.in. kolejne gry planszowe do naszej kolekcji. Na koniec konwentu odbyły się pokazy połykaczy i tancerzy ognia!

Kuźnia Mordoru działa przy Filii Bibliotecznej w Kaczycach.

ZAPRASZAMY !!!

Gminna Biblioteka Publiczna zaprasza dzieci w wieku od 7 do 10 lat na spotkania literacko- plastyczne pt. Kolorowa wyobraźnia. Zajęcia poprowadzi P. Mirella Wojacka  (studentka animacji społeczno-kulturalnej, od lat z przyjemnością zaczytuje się w książkach – przede wszystkim w fantastyce. W wolnym czasie poświęca się artystycznej pracy, odkrywając nowe techniki pracy twórczej i chętnie dzieli się swoją pasją z ludźmi. Uwielbia gry planszowe. Okazjonalnie wygłasza prelekcje o m.in.: legendach miejskich. Nie ogranicza się do pracy z jedną grupą wiekową, z chęcią pracuje z ludźmi w każdym wieku). Czytanie książek jest bardzo ważnym elementem edukacji i rozwoju młodego człowieka, proponujemy zatem zajęcia polegające na czytaniu bajek i jednoczesnym przelewaniu na papier obrazów jakie powstają w wyobraźni dzieci. Zajęcia będą się odbywać dwa razy w miesiącu od 15 do 17 w drugi i czwarty piątek miesiąca. Na najbliższe z nich zapraszamy 09.11.2018 r. Ilość miejsc ograniczona, obowiązują zapisy pod nr tel. 324692020, email: bibliotekazebrz@wp.pl, poprzez facebooka lub osobiście. ZAPRASZAMY!!!!

Spotkanie literackie

Gminna Biblioteka Publiczna w Zebrzydowicach zaprasza na kolejne spotkanie literackie, które odbędzie się 10.11.2018 (sobota) o godz. 9.00.

NOWOŚCI W BIBLIOTECE

MYŚLIWSKI- UCHO IGIELNE

Ucho Igielne to poruszająca medytacja nad ludzkim losem, pamięcią i historią, zagadkowością intymnych relacji, a przede wszystkim nad tajemnicą spotkania młodości i starości. W powieści Myśliwskiego jak w lustrze odbija się kawał polskiej historii ze wszystkim, co w niej dramatyczne, bolesne, przemilczane i niewypowiedziane. Przede wszystkim jednak jest to rzecz o tym, jak upływający czas odciska piętno na ludzkim doświadczaniu siebie i świata. Piękna, głęboka literatura, w której przenikliwość obserwacji i swoista czułość wobec człowieka splatają się z wymiarem symbolicznym.  (fragment książki).

SEPIOŁO- NANGA DREAM. OPOWIEŚĆ O TOMKU MACKIEWICZU Czytaj dalej